Search
  • MoreSun sun Gal

מאמר 5ֿֿֿֿֿֿֿ/6 ציר אריה דליאריה זורח בלב

שליטת מזל אריה היא השמש, והיא מגלמת את האומץ להנהיג, לזרוח, לחיות את גדולתה. בחיינו האישיים החיבור שלנו אל השמש הוא בהגשמת מהותנו, מימוש ייעודנו. כיצד יכול האדם להגשים את עצמו כשהוא חלק מהכלל? כיצד יכול אדם לזהות את כישוריו האישים ולהוציאם לפועל מול חברה שמכתיבה לו תנאים? תנאים במובן של תפקוד, חוקים חברתיים, התניות, דימויים מופנמים של איך ומה עליי להיות, תפיסות לגבי איך אני אומרה אמורה להגשים את עצמי ובאיזה אופן.

דרך האומץ להיות הוא עצמו, כמו השמש, יכול האדם להתחבר אל צרכיו הפנימיים, לצאת מנתיב החברה הסלול ולהיכנס אל תוך היכל ליבו. בתוך היכל ליבו שוכנת יצירתו האישית, "הסגנון" שלו, המתנה הייחודית שיוצרת את חייו של כל אדם באופן אחר, יצרי וממשי ביופיו. לכן האריה מגלם גם את היצירה האישית - את אש-האני הנוכחת מתוך היותה, ללא שאלה של האם וכיצד להאיר את עצמה. זוהי עמדה ייחודית, חד פעמית של הנפש בהתגלמותה דרך אור האני. זהו רגע-ההווה שחווה עצמו כילד במלוא מובן המילה.

אוראנוס שואב ממעיינות היצירה

אל מול זו האש, נכנס מזל דלי. אלמנט האוויר האחרון במעגל הזודיאק. ארכיטיפ הדלי, עד המאה ה-18, היה קשור כמו הגדי לפלנטת שבתאי, אך כשאושר סופית קיומה של פלנטת-קרח ענקית, ירקרקה וגדולה עוד יותר משבתאי, שלאחר לבטים רבים הוחלט לקרוא לה אוראנוס - קיבל דלי את הכוכב החדש. ניתן לומר שמרגע זה החלה האנושות לראות במדע שווה ערך לדת.

אוראנוס, אביו של כרונוס (שבתאי) הוא אב הטיטנים במיתולוגיה היוונית ובן זוגה של גאיה, אמא אדמה. הדלי מייצג חברותיות, קהילה, אחדות-רעיונית, אופנתיות, חידוש. אם כולנו אוהבים את הקשת-בענן, הדלי חי על הקשת ומפרק אותה חלק-חלק בניסיון להביאה אל האדמה. אולי משום האומץ היצירתי, הדמיון, והחדשנות שלו להביא את מה שגבוה בשמיים אל האדמה, הוא שייך אל עוצמתו של אב-הטיטאנים. הדלי שומר על אובייקטיביות בחשיבתו הטהורה, הרגש הוא רק גשר אל המחשבה הגבוהה. הכללי עולה על האישי ולכן קשור לקהילה, שהרי הדלי הוא היחיד מכל 12 המזלות שבו נראית דמות אדם. זהו הדלי עם דלי המים בידו יורד אל הנהר, מעניק מעצמו למען הקהילה הצמאה, שממנה הוא יצא ואליה גם ישוב עם המים.

אם האריה חי ברגע ההווה, הדלי קשור לעתיד, וזה מקור יצירתו. הדלי אינו שואב את המים מתוך מצוקה רגעית אלא מתוך דאגה לעתיד. אופן החשיבה של ארכיטיפ הדלי יכול להיות רדיקלי בעבור הרגע הזה אך בעוד 35 שנה כולנו נחשוב כך. כאן יש לנו גם תמונה של אומץ ויצירה - אך להמונים, וזוהי חלוציות. נתינה של ידע למען משהו גדול יותר, משופר יותר כתודעת שירות היוצרת עולם טוב יותר לכולם.

מהו המקור של פעולותיי? מהם הכוחות אליהם אני מתחברת כאשר אני יוצרת דבר מה חדש? האם אני פועלת עם אחרים או לבד? האם זה רק למען המשפחה ולמען שלי או שאדוותיה חיוביות לכלל הקהילה?

האם אני מנכסת את מה שאני עושה אל אל השראתי האישית?, הריני ובכך נופלת אל זרועותיו של לוציפר וכל כולי אגו טהור הנושא את כתר מלך החיות אך ללא הלביאה...

זוהי שאלת השאלות לאלו הקשורים לחיי קהילה ובעצם לכל אחד מאיתנו החי את חייו עם אנשים סביבו. קיים מתח אנושי תמידי בין השניים. ציר אריה-דלי מתוח כחבל-דק, שעליו מתהלך הלוליין עם כנפי נשר גדולות וליבו ער לרגע הזה, שכן כל צעד שהוא עושה משפיע על צעדו הבא. מיהו הלוליין? הנפש הבודדה, הייחודית, הלב שפועם עכשיו ומזרים דם. תכופות אנו נאלצים להדחיק את רצוננו האישי (אריה) למען הכלל (דלי) שממנו אנו באים. על מנת להיות במלוא האהבה, עליי כביכול לוותר על הקארמה האישית שלי, לוותר על הסיפור האישי שלי ולראות את הפלא שקיים באדם האחר, זה שכה שונה ממני. לכן חיי קהילה מהווים עבורנו כזה מאמץ, הדורש אומץ להשתנות. חשוב לזכור את לב האריה האוהב, ולעבור דרכו אל האחר שמביא לנו את מתנת העתיד על כנפי הנשרים.

6 views0 comments